V třineckém kině Kosmos se uskutečnil Den zdraví, pořádaný zdravotními sestrami Nemocnice Třinec. Kromě preventivních vyšetření nabídly sestřičky také poradenství v oblasti výživy, onemocnění prsu nebo inkontinence.

DZ2017 4s„Zdravotní sestry nemocnice Třinec připravily Den zdraví pro veřejnost letos už potřetí. Na celkem 11 stanovištích si mohli návštěvníci vyzkoušet například poskytování první pomoci, samovyšetřování prsou na modelu, jak zastavit krvácení z nosu či používat inzulínové pero, prohlédnout si nabídku zdravotních kompenzačních pomůcek a nechyběla ani výstavka prací uživatelů oddělení sociálních lůžek,“ uvedla Halina Musiolová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Třinec, p.o.

Několik desítek návštěvníků využilo možnosti nechat si preventivně změřit krevní tlak a puls, vyzkoušet si techniku správného mytí rukou s následným ověřením pod UV lampou nebo zjistit hladinu cukru v krvi a svou krevní skupinu.

Kromě dospělých návštěvníků zavítaly na Den zdraví také děti z okolních mateřských škol, které nejdříve shlédly příběh o tom, proč je důležité mít čisté ruce a pak si každé z nich mohlo samo vyzkoušet, jestli si myje ruce správně. Za odměnu dostaly děti diplom s nápisem „Mám čisté ruce“ a drobný dárek.

DZ2017 5s   DZ2017 6s   DZ2017 7s
 DZ2017 3s    DZ2017 2s    DZ2017 8s